Medilip s.r.o.: +420 723 583 343 | +420 733 516 067

KOREKCE VRÁSEK

ODSTRANĚNÍ VRÁSEK

Botulinumtoxin typu A

V medicíně se aplikuje botulotoxin, botulotoxinové injekce v lékové formě již několik desetiletí k léčebným účelům. A to zejména v neurologii a oftalmologii. V estetické dermatologii se používá k prevenci a odstranění mimických vrásek.

K vyhlazení mimických vrásek v obličeji se používá produktu bakterií Clostridium botulinum Botulinumtoxin typ A.

Nejlépe reagují na aplikaci botulinumtoxinu vrásky na čele, u kořene nosu, zevních koutků očí a na krku. Je ho však možno použít i ke zvednutí ústních koutků, či redukci hlubokých rýh na bradě. Ostatní oblasti vzhledem k vyššímu riziku nežádoucích účinků nejsou pro aplikaci botulotoxinu vhodné ( např. vrásky v okolí úst).

Účinek botulotoxinu na kožní vrásky je rychlý avšak není trvalý, je reverzibilní – to znamená, že po určité době se svalová činnost znovu obnoví. Působení je velmi individuální a pohybuje se od 4 měsíců do cca 8 – 10 měsíců. Pak je nutno zákrok opakovat, ale intervaly mezi jednotlivými aplikacemi se postupně prodlužují, až se vrásky přestávají tvořit zcela.

Botulinumtoxin působí na nervových spojích, kde blokuje impulsy nervů jdoucích ke svalům. Množství, které se používá v estetické medicíně je 1000x nižší než je dávka toxická a přes různé senzační zprávy v bulvárním tisku není možné, aby botulinumtoxin místně aplikovaný, působil na jiném, vzdáleném místě.

Ve vyjímečných případech je však možné, že botulinumtoxin nepůsobí dostatečně i v poměrně vysokých dávkách (existence protilátek).

Aplikace botulinumtoxinu se provádí bez umrtvení, místa vpichů je však vhodné před a po aplikaci chladit. Celý zákrok trvá normálně jen několik minut a většinou nejsou patrny žádné změny na kůži. Velmi zřídka se vytvoří v místech vpichu malé modřiny. Plného účinku je dosaženo po cca 2 – 4 dnech.

Při aplikaci jemnými vpichy do těch mimických svalů obličeje, které vrásky způsobují, dochází rychle k omezení jejich tahu a k vyhlazení kožních vrásek.

Zákrok odstranění vrásek

Zákrok je minimálně bolestivý, téměř bezbolestný. Bolestivost je samozřejmě velmi individuální vjem, proto můžeme ošetřovanou oblast zklidnit znecitlivujícím krémem. Vpich se provádí velmi tenkou jehlou.

Metodu aplikace botulotoxinu můžete po dohodě s lékařem kombinovat s dalšími postupy vedoucími k vyhlazení vrásek obličeje. bot2

Botulotoxin (klobásový jed) je látka, která blokuje nervosvalový přenos a tím dočasně vyvolá paralýzu požadovaných svalových skupin. Výsledkem je omezení činnosti mimického svalstva a vyhlazení vrásek.

Další indikační oblastí je i léčba hyperhidrosy (nadměrné pocení) ohraničené nejčastěji na oblast rukou, podpaží.

Metoda sama se provádí ambulantně, 4 hodiny po aplikaci byl měl být pacient v ideálních podmínkách ve vertikální poloze a procvičovat příslušné obličejové svaly. Zákrok se provádí opakovaně, po odeznění účinku botulotoxinu, kdy se obnoví svalové funkce, odstup je několik měsíců.

Přípravky aplikujeme injekčně – pomocí velmi tenké jehličky – do problémových oblastí, kde je mimikou vytvářeno nejvíce vrásek, jako například:

  • čelo
  • oblast mezi obočím
  • okolí očí apod.

Cílem aplikace je přerušení vedení vzruchu do mimického svalu, čímž se zabrání jeho intenzivním smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek. Při správné aplikaci botulotoxinu zůstane mimika přirozená.

Aby byla aplikace botulotoxinu nejúčinnější

Chcete-li dosáhnout naprosto dokonalého efektu a prodloužení účinku botulotoxinu, je vhodné aplikaci zpočátku opakovat cca 2x do roka.

Dávkování:

  • Celé čelo: od 3.000 Kč
  • Glabela: od 1.500 Kč
  • Oči: od 2.500 Kč

Potřebujete více informací nebo se pouze objednat?

Kontaktujte nás