Medilip s.r.o.: +420 723 583 343 | +420 733 516 067

VRÁSKY – aplikace botulotoxinu

Vyhlazení vrásek – získání mladistvého vzhledu – aplikace

Botulotoxinova aplikace

Vyhlazení vrásek a získání mladistvého vzhledu lze dosáhnout bez chirurgického zákroku, bez jizev, injekční aplikací Botulotoxinu typu A, jedná se o kosmetickou formu produktu bakterií Clostridium botulinum. Použitelný je v léčbě vrásek na čele, u kořene nosu, u zevních očních koutků a při redukci vrásek na krku. Zákrok trvá 5-20 minut, provádí se ambulantně bez anestezie. bot1

Když pronikl botulotoxin do lékařské vědy, byl nejdříve používán v očním lékařství (poprvé v roce 1984 při léčbě šilhání) a neurologii a až následně byly zjištěny jeho možnosti při potlačení mimických vrásek a odstranění pocení.

Využívá se botulotoxin typu A. Samotný účinek botulotoxinu spočívá v blokaci nervového zakončení, sval je denervován a nepřichází do něj nervový vzruch (tím dojde k vyhlazení vrásek). Sval je v podstatě „umrtven“. Časem ale dochází k opětovné inervaci svalu. Účinek je tedy reverzibilní, není nastálo.

Účinek botulotoxinu typu A vydrží po první aplikaci asi 3 měsíce, po druhé asi půl roku a po třetí asi 8 – 12 měsíců. Čím déle se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží. Nicméně déle než rok účinek botulotoxinu nezajistíme, a tak klient dochází 1x ročně nebo v lepším případě se odnaučí používat určité svaly, a tím se odstup mezi aplikacemi prodlouží. Častěji než 2x za rok by se aplikace ve stejné lokalitě provádět neměla (mimo prvního roku). Pokud je mimická vráska příliš hluboká a jsou zde již narušena kolagenová vlákna, nemůžeme očekávat vyhlazení, ale pouze redukci vrásek. Zde je možné botulotoxin kombinovat s vhodným výplňovým materiálem, například s kolagenem nebo hyaluronovou kyselinou.

Potřebujete více informací nebo se pouze objednat?

Kontaktujte nás