Medilip s.r.o.: +420 723 583 343 | +420 733 516 067

J.S.

Nikdy jsem nebyla vysportovaný typ s plochým bříškem, ale vždy jsem byla se svou postavou spokojená. Když však přišly 2 děti, s každým jsem přibrala 20kg a po ani jednom porodu se mi nepodařilo celý přírůstek váhy plně shodit. I přes pravidelné cvičení 2x týdně jsem se již nedokázala zbavit faldíků pod prsy a na břiše.

Ale přece jen jsem se nedokázala smířit, že již neoblíknu své oblíbené kousky oblečení a tak jsem začala uvažovat o liposukci. Nejdřív jsem zainvestovala do ultrazvukové liposukce, která měla být podle zjištěných informací nejšetrnější. Ani po poctivém odchození všech kúr a po zainvestování nemalé částky – 18 tisíc, jsem nezaznamenala žádnou změnu ani optickou, natož fyzický úbytek tukové tkáně v problematických partiích. I přes ujišťování, že efekt se může dostavit dodatečně, jsem nemohla necítit, že jsem byla podvedena.

Po tomto zklamání jsem však rozhodně boj o svou postavu nehodlala vzdát a připarvila jsem se na těžší kalibr – tumescentní liposukci. Tentokrát jsem se obrátila na osvědčenou kliniku Medilip a paní doktorku Kačírkovou s dlouholetou praxí v tomto oboru. Přivítala jsem možnost ambulantního provedení této metody liposukce a také možnost si ji pořídit na splátky. Krom profesionálního vyšetření  a přípravy na zákrok, mi bylo odborně vysvětleno, proč ultrazvuková liposukce nemůže fungovat tak jak je avizováno, a proto považuji za svou povinnost se o tom zmínit a varovat všechny, kteří o ní případně uvažují. Ze zcela reálných a vědecky podložených faktů nemůže fungovat, je to jenom tahák na peníze z důvěřivců jako jsem byla já.

Druhý mnou podstoupený zákrok liposukce proběhl zcela bez problémů, k mé plné spokojenosti. Během samotného zákroku, který trval cca hodinu, jsem nepociťovala žádné velké nepohodlí, po odeznění anestetika nebylo ani potřeba léku na tlumení bolesti, takže osobně tuto metodu shledávám opravdu téměř bezbolestnou. Kompresní prádlo jsem nosila 3 týdny a vzhledem k tomu, že jsem na odsátí byla v zimním období, docela jsem ho i účelně využila a shledala ho vcelku komfortním. Výsledný efekt byl okamžitě (po 24h) viditelný, profesionálně i s následnou péčí provedený. Tuto formu liposukce, kliniku Medilip a především skvělou pani doktorku a její team můžu vřele doporučit. Sama budu na stejném místě podstupovat ještě liposukci boků.

J.S.

Michal

Dobrý den,

Jmenuji se Michal a je mi něco po padesátce. Rozhodl jsem se, že si nechám své tukové zasoby, za celý život pečlivě nashromážděné ve formě pneumatiky kolem pasu, odstranit. Zlákala mě nabídka dobře propagované, bezbolestné liposukce ultrazvukem, na jednom pražském pracovišti, které se touto metodou zabývá. Absolvoval jsem dva zákroky s celkovým nákladem 35.000,- Kč. Výsledkem bylo pouze popálení v okolí pupku s následnými puchýři. V pase jsem neubral ani centimetr a když jsem se tuto věc pokoušel reklamovat, bylo mi řečeno, že úbytek garantují až po třetím zákroku. Ten jsem již neabsolvoval, neb se domnívám, že jediným výsledkem by v tomto případě bylo zaplacení dalších 15.000,- Kč bez jakéhokoli efektu.

Z tohoto důvodu jsem se odhodlal k zákroku metodou tumescentní liposukce, i přes počáteční obavy z možné bolestivosti. Nyní jsem již po druhém zákroku (nejdřív oblast břicha, po té oblast boků) a výsledek je viditelný, měřitelný a obávaná bolestivost se nekonala. Jsem naprosto spokojen s výsledkem, oblékám si věci, které léta ležely ve skříni a nikdy jsem nevěřil, že se k nim vrátím. Tuto metodu mohu všem doporučit. Díky že existuje.

Michal

Lenka

Milé čtenářky, ráda bych vám vyprávěla svůj příběh „Moje figura a liposukce„. Ženy jako jsem já, běžně potkáváte na ulici  a říkáte si“ „je to se mnou ještě dobré..“ nebo „hrůza, už jsem jako tahle paní“ a pod. Možná vám moje povídání přinese trochu inspirace.

Je mi skoro 40 let a tak se některé partie mého těla chovají jaksi nepředloženě a ne zrovna podle mých představ. Vždycky jsem hodně sportovala, později přišla práce, rodina a také začaly zdravotní problémy. Následovala více jak roční léčba kortikoidy a zejména omezení sportovních aktivit. Tak že mi narostlo břicho, boky a stehna. Nic neobvyklého. Trošku jsem si lezla na nervy, nelíbila jsem se sama  sobě a začala mít pocit, že život je nespravedlivý, sex není pro mne a je zbytečné se pěkně oblékat.

Nějakou dobu jsem se snažila dřít v posilovně a přesvědčovat sama sebe, že mne to hrozně baví. Asi to byl špatný přístup, kila dolů nešla. Tak jsem se odhodlala vyrazit na liposukci. Našla jsem si informace na internetu a objednala se.

Paní doktorka Kačírková i sestřičky byly velmi příjemné, ochotné a sdělily mi spoustu informací. Domluvily jsme se, že začneme břichem. Dostala jsem seznam léků, které nejsou vhodné před zákrokem. Také jsem obdržela žádanku do laboratoře a došla si na odběry. V termínu  v pátek jsem se dostavila a začala se chystat. Dostala jsem oblečení na sál, pilulku (bezva – přestala jsem se bát), nafotily mne, dostala jsem injekci (asi kvůli srážlivosti krve), kapačku s antibiotiky, pití a změřily mi tlak. Potom paní doktorka začala napouštět břicho. Moc jsem to nesledovala, pilulka fungovala výborně. Pak jsem chvilku koukala na televizi a následovalo odsávání. Moc toho člověk necítí, roztok obsahuje anestetikum, a tak jsme povídaly o všem možném. Asi za 2hodiny bylo vše hotovo, dostala jsem speciální stahovací prádlo a navrch sací podložky. Manžel mne odvezl domů lehce omámenou, oteklou a spokojenou. Nic dramatického. Asi za hodinu jsem začala cítit, jak anestezie přestává působit. Spolkla jsem připravený prášek proti bolesti (standardní výbava od paní doktorky) a spokojeně usnula na několik hodin. Večer jsem už měla pocit, že můžu dělat vše. Ale pozor, je to jen zdání. Doporučovaný klid má svůj důvod. Zaprvé je nutno si měnit savé podložky, opravdu první den dost tekutiny ještě odtéká, a také je člověk přece jen zesláblý. Druhý den ráno jsem si dala za asistence manžela sprchu a oblékla si náhradní prádlo (doporučuji mít dvoje). Podložky už nebyly potřeba. Pořád jsem ještě dodržovala klidový režim. V neděli jsem už normálně vstala a vařila, trochu poklidila a zase odpočívala. V pondělí normálně vyrazila do práce. První týden mne břicho pobolívalo, jako když hodně posilujete a pak jste namožení. Objevily se modřiny, nic krásného, ale také nic dramatického. Do 14 dnů bylo vše pryč. Po 14 dnech jsem šla na kontrolu. Znuvu mne paní doktorka nafotila, břicho bylo ještě nateklé a začalo tzv. tuhnout. To je normální a musí se to pravidelně masírovat. Ne přes bolest. Nejlepší je malý váleček na nudle. Večer ležíte v posteli a proti zpevněnému břichu válečkujete. Také jsem šla po 14 dnech od zákroku normálně cvičit. Hezky zlehka. Měsíc po zákroku jsem byla v pohodě, břicho ploché, ale povolené. Takže milé dámy, je potřeba cvičit. Nečekejte, že jen tímto zákrokem budete mít postavu bez chybičky. Berte to jako výborný start s viditelným efektem. Velmi vás to povzbudí do dalšího úsilí o lepší figuru.

Za měsíc a půl jsem se vydala na liposukci vnitřních stehen a kolen. Stejná procedura, jen už jsem věděla do čeho jdu a navíc jsem si připadala jako domácí. Nohy jsou tochu nepříjemné, hlavně u kolen, ale to se dá samozřejmě vydržet. Víc to mravenčí, trošku poštipuje. Asi je to tím, že u kolen je menší prostor. Také modřiny byly trochu větší. Ale opět nic strašného. Jen ta rekonvalescence je poněkud delší. Nohy bolely skoro 14 dní, ale je pravda, že jsou více namáhané (chodit musíte). Nosí se opět stahovací punčocháče. Není asi úplně ideální tento zákrok absolvovat v létě – bylo by vám horko. Ztuhliny zase válečkovat. To je opravdu důležité, aby odsátá oblast zůstala vláčná a vyrovnaná.

Závěrem: Už mám termín na boky. Doporučuji všem, pokud jste zdravé a máte jen pár faldíků navrch. Efekt je vidět opravdu dobře už po třech týdnech. A co je asi důležité, u paní doktorky se cítíte dobře, svou práci odvádí kvalitně, sestřičky jsou moc prima. A já mám zase chuť hezky se oblékat, cvičím s chutí a život je krásný. Věřte i váš partner takovou změnu ocení. není to jen o špecích, je to hlavně o pohodě a o tom, že se máte rády.

Vaska

Dobrý den,

ráda bych také přispěla svými zkušenostmi do diskuze ohledně tumescenční liposukce. Myslím, že je to zajímavé zejména z pohledu porovnání úrovně a způsobů práce jednotlivých pracovišť.

Absolvovala jsem liposukci břicha u paní doktorky Kačírkové v Praze Modřanech (Medilip). Ačkoliv netrpím žádnou nadváhou, ke své postavě jsem měla poměrně velké břicho, které se mi nedařilo žádným způsobem (ani cvičením, ani dietami) zmenšit. Proto jsem se rozhodla, že podstoupím liposukci.

Před tím, než jsem se vůbec odhodlala k zákroku jsem si zjistila všechny dostupné informace a při osobní konzultaci u paní doktorky jsem se na všechno ještě jednou podrobně vyptala. Při konzultaci jsme se pak rovnou dohodly na termínu zákroku a paní doktorka mě změřila kvůli objednání správné velikosti prádla, které je nutné po zákroku nosit po dobu 14 dnů.

Před zákrokem ještě bylo nutné si dojít na odběr krve, jednalo se o vyšetření krve jako při předoperačním vyšetření.

Samotný zákrok pak trval necelé dvě hodiny. Celkově mohu potvrdit, že zákrok je nebolestivý, mírně nepříjemná je část, kdy se do příslušné oblasti napouští anestetikum. Po umrtvení jsem už v podstatě necítila nic, připadala jsem si jako když dostanu u zubaře umrtvující injekci. Po celou dobu zákroku jsem s paní doktorkou i se sestřičkou komunikovala nebo se dívala na televizi.

Po skončení zákroku mě oblékli do speciálního spodního prádla a bez jakýchkoliv komplikací nebo potíží jsem odjela domů .

Prvních 24 hodin jsem polehávala a odpočívala. Po 24 hodinách jsem si mohla poprvé sundat prádlo, abych se mohla osprchovat a hlavně prádlo vyprat. První hodiny po zákroku odtéká ještě zbývající fyziologický roztok smíchaný s krví a tak je prádlo na některých místech zašpiněné. Takže jsem se velmi ráda osprchovala a oblékla se pak do čistého prádla.

Už po prvním sundání prádla vypadalo břicho velmi dobře, ačkoliv bylo na dotek citlivé, ale to se každý den zlepšovalo a zlepšovalo.

Speciální prádlo jsem pak nosila 14 dní v kuse a sundávala jsem ho vždy 1x denně kvůli osprchování a vyprání. Jinak jsem ho nosila po celou dobu. Po 14 dnech jsem prádlo odložila úplně.

Asi týden po zákroku jsem došla ještě k paní doktorce na kontrolu a další kontrola byla za 3 měsíce.

S výsledkem liposukce jsem maximálně spokojená. Konečně mám bříško podle svých představ.

Co se týká úrovně provedení zákroku, podávání informací a ochoty paní doktorky Kačírkové a personálu Medilipu, tak i když to není žádné obrovské a mezi celebritami vyhlášené centrum, bylo vše 100% a nedá se jim nic vytknout. Někdy je lepší zvolit menší centrum (v mém případě to byl Medilip a paní doktorka Kačírková), kde vám ale poskytnou stejnou, ne-li lepší péči a soukromí než na velkých klinikách, kde vše dělají jako na běžícím pásu a nemají k zákazníkovi, v tomto případě spíše pacientovi, osobní přístup.

Za sebe mohu všem tento zákrok doporučit!

Daniela

Je mi 25 let, jsem maminkou 2leté holčičky a moc si užívám svoji roli maminky. Vždy jsem byla se svojí postavou skoro spokojena. Píši skoro, protože moje štíhlá postava jednu vadu na kráse přeci jen měla. A tou byly boky. Nikdy jsem se zvlášť nemusela hlídat, na druhou stranu, i když jsem sportovala nebo držela dietu právě proto, aby nemilované boky zmizely, nedařilo se mi. Snažila jsem se s minimálními úspěchy několik let. Pak jsem na jednom holčičím srazu obdivovala kamarádku, které se podařilo, také po několika letech, shodit bříško. Když jsem se ptala, jakým cvičením, posilovacím strojem, dietou to dokázala, prozradila mi, že bohužel žádným cvičením, ale naopak velmi pohodlnou metodou tumescentní liposukce. Slovo liposukce jsem znala, ale tumescentní to už mi nic neříkalo. Kamarádka mi metodu v rychlosti popsala a doporučila mi, ať si najdu jedny webové stránky a dočtu se víc. Našla jsem si tedy webové stránky společnosti Medilip a začala číst. Největší dojem na mě udělala fotogalerie, ale i milý obličej paní doktorky a celého týmu. A tak jsem se na nezávaznou konzultaci, která byla zdarma, neměla jsem tedy co ztratit, objednala.
Měla jsem strach i před konzultací, ale ten opadl skoro hned při vstupu do kliniky, otevřela mi milá slečna z recepce, zavedla mě do útulného malinkého zařízení, bez čekání se mi začala věnovat paní doktorka a skoro hodinu se mnou konzultovala moje trápení. Zodpověděla všechny moje dotazy, probraly jsme i výhody a nevýhody jiných typů liposukce, ptala se mě na zdravotní stav, prodělaná onemocnění atd. Vlastně jsme si moc příjemně, popovídaly. Paní doktorka mi sama změřila prádlo, dala mi žádanku na odběr krve, domluvily jsme si termín a já se začala těšit, ale i netěšit. Den před operací jsem měla pořádný strach, ale zase jsem si říkala, že celý tým bude určitě stejně milý a pohodový a nenechají mě v tom. A tak to také bylo.

Od vkročení do Medilipu, přes samotný zákrok, až po odchod, jsem se cítila perfektně opečovávaná. Zákrok nebyl vůbec bolestivý, jediné co jsem cítila, bylo napouštění tumescentní tekutiny, ale i to byla pohoda. Samotný zákrok jsme skoro celý propovídaly a docela dost jsme se nasmály. To se mi na operačním sále stalo poprvé:) Po zákroku mi sestřička oblékla kompresivní prádlo, vyřídily jsme formality na recepci a mohla jsem jít domů. Hodně mě uklidnilo, že jsem mohla paní doktorce kdykoliv, 24hodin denně zavolat, pokud by se mi něco nezdálo, chtěla jsem se na něco zeptat atd. Velmi jsem ocenila osobní přístup po celou dobu zákroku, ale i po něm. Jednou jsem paní doktorce volala a opravdu i ve 20.30 večer mi telefon zvedla a 20 minut se mi věnovala. Za týden jsem přišla na kontrolu, kde paní doktorka můj stav zkontrolovala a další návštěvu jsme naplánovaly za tři měsíce.

Jsem rok po zákroku a jsem moc ráda, že dnes mi nikde faldíky tuku nepřekáží. Jsem jako proutek a strašně si svého nového těla užívám. Ještě jednou bych MUDr. Kačírkové i jejímu týmu chtěla poděkovat a pokud budu za čas já nebo někdo z mého okolí liposukci potřebovat, půjdu určitě zase k ní. Nejen, že jsem jako dárek dostala po operaci 2000 kupón jako slevu na další operaci, ale paní doktorka má hlavně zlaté ruce a myslím i srdce.

Nebojte se a jděte do toho. Jen je důležité si vybrat dobrého operatéra a toho já si vybrala.
Daniela